Home
 


Novinky


Světová premiéra skladby BIMETEL pro Českou filharmonii 
Česká filharmonie objednala u Orsona novou orchestrální skladbu. Koncert pro dva trombóny a orchestr BIMETAL bude premiérově uveden 19., 20. a 21. ledna 2023 v Rudolfinu. Kompozice Bimetal vznikla v letech 2020–2022. Do příprav premiéry se velkým dílem zapojili trombonisté České filharmonie Robert Kozánek a Lukáš Moťka, kteří se chopí hlavních partů. Dirigovat bude Tomáš Netopil. Orchestr je zde velice důležitým partnerem, protože určuje, jak se bude ,přepínatʻ mezi oběma trombony. Bimetal slibuje zážitek virtuózní i zábavný, nekonvenčně stavěný a plný nečekaných kontrastů. Vstupenky lze zakoupit zde.
image/jpeg
Foto Česká filharmonie


Světová premiéra tria pro lesní roh, violoncello a klavír v Českém spolku pro komorní hudbu
Dne 14. února 2023 zazní v Sukově síni Rudolfina na koncertě Českého spolku pro komorní hudbu v rácmi řady České filharmonie světová premiéra Orsonova tria Instinkty pro lesní roh, violoncello a klavír. Hrají Daniel Wiesner, Ondřej Vrabec a Ivan Vokáč. Program a vstupenky zde.


Český román v Divadle na Vinohradech

Divadlení hra Český román podle knihy Olgy Scheinpflugové pojednávací o jejím životě s Karlem Čapkem je uváděna v Divadle na Vinohradech s Orsonovou živou hudbou. V hlavní roli S. Postlerová, J. Šťastný. Režie R. Lipus. Termíny představení zde.


Kouzla pro smíšený sbor na CD
Skladbu Kouzla věnoval Orson Kühnovu smíšenému sboru, který skladbu natočil a vydal v prosinci 2019 na svém profilovém CD "Celebration 60 let" u příležitosti šedestiletého výročí své existence. Koupit či poslechnout si můžete zde.


Hra MIKVE stále v Budapešti 
Veleúspěšná hra izraelské autorky Hadar Galron v režii Michala Dočekala s živou hudbou Orsona byla po 10 letech na programu Národního divadla v Praze derniérována v červnu 2018. Tato inscenace (na scéně 8 hereček a 1 violoncellistka) se od 8.10.2010 hraje také v divadle Peszti Színházs v Budapešti, kde je stále na repertoáru!

image/jpeg
Foto ND Praha


 
 

Miloš ORSON Štědroň
Lucemburská 39
130 00 Praha 3
Česká republika

Kontakt
tel: +420 777 151 526
 
milos.stedron@seznam.cz