novinky

Premiéra nové opery DON HRABAL v Národním divadle se blíží
Dne 14. prosince  2017 bude v  Národním divadle v Praze na Nové scéně premiérována Orsonova nová opera na vlatní libreto s názvem DON HRABAL. Hlavní roli Bohumila Hrabala ztvární přední český baritonista Roman Janál. Režie Linda Keprtová.

Nejlepší česká hra a inscenace roku 2014  - VELVET HAVEL 

Orsonovo hudebně-divadelní představení VELVET HAVEL oceněné Cenou divadelní kritiky 2014 v 5 kategoriích (nejlepší česká hra, nejlepší inscenace, nejlepší hudba, nejlepší ženský a mužský herecký výkon) sklízí úspěchy v domácím Divadle Na zábradlí i na divadelních festivalech! 
V roli Václava Havla Miloslav König. Režie Jan Frič. Živá hudba na scéně.
Na repertoáru Divadla Na zábradlí
image/jpeg
Petr Jeništa jako Miloš Havel, Miloslav König jako Václav Havel. Foto KIVA

KRÁSA DNEŠKA

Orsonův skladatelský portrét v rámci oblíbeného cyklu "Krása dneška" Pražské komorní filharmonie. Jako partnera do dvojice k debatě si Orson vybral spisovatele Pavla Kosatíka. Na koncertě zazní živě Orsonovy skladby Casatar, Stringendo a Rock. Dne 3. 11. 2016 v 19.30 v DOXu.
image/jpeg


KRÁSNÉ PSACÍ STROJE!

Od 19. 2. 2016 je na repertoáru Divadla Na zábradlí  další Orsonovo autorského hudebně-divadelního představení Krásné psací stroje!  Režie Jiří Havelka. Na scéně opět živá hudba a dále pánové Zábrana, Hrabal, Škvorecký a Kolář.
image/jpeg
Foto Kiva, grafik Pavel Lukáš

Činohra podle Arthura Schnitzlera: Duše - krajina širá v režii Radovana Lipuse s Orsonovou hudbou na programu Městského divadla v Pardubicích. Na scéně živá hudba - 2 violoncellistky!

Činohra MIKVE v režii Michala Dočekala s živou hudbou Orsona stále na programu Národního divadla v Praze. Představení v roce 2015 na programu ND/Stavovského divadla. Inscenace oslavila v únoru 2015 již 100. reprízu. Na scéně vystupuje devět žen: 8 hereček a 1 violoncellistka! Tato inscenace s Orsonovou hudbou se od 8.10.2010 hraje také v divadle Peszti Színházs v Budapešti. Stále na repertoáru.
image/jpeg