novinky

VELVET HAVEL v Londýně
Nejlepší česká hra a inscenace roku 2014 - Orsonovo hudebně-divadelní představení VELVET HAVEL (oceněné Cenou divadelní kritiky 2014 v pěti kategoriích - nejlepší česká hra, nejlepší inscenace, nejlepší hudba, nejlepší ženský a mužský herecký výkon) slavilo v květnu 2018  100. reprízu a od té doby se pořád hraje. V listopadu 2019 s velkým úspěchem provedeno v Lodnýně. V roli Václava Havla Miloslav König. Režie Jan Frič.
Na repertoáru 
Divadla Na zábradlí
image/jpeg
Petr Jeništa jako Miloš Havel, Miloslav König jako Václav Havel. Foto KIVA

Kouzla pro smíšený sbor vyšlo na CD
Skladbu Kouzla věnovanou Kühnovu smíšenému sboru  tento sbor natočil a vydal v prosinci 2019 na CD "Celebration 60 let" u příležitosti šedestiletého výročí své existence. K dostání u sboru. 

Nová skladba pro Českou filharmonii
Česká filharmonie objednala u Orsona novou orchestrální skladbu. Dvojkoncert pro dva trombóny a orchestr bude premiérován v roce 2021.

Opera DON HRABAL  
Na repertoáru Národního divadla v Praze, uváděno na Nové scéně. Hlavní roli Bohumila Hrabala geniálně ztvárňuje přední český baritonista Roman Janál. Režie Linda Keprtová. 
image/jpeg
Roman Janál jako Bohumil Hrabal. Foto ND

Chvalozpěv na operu Don Hrabal na největším německém serveru zabývajícím se vážnou hudbou.
R
ecenze v Neue Musikzeitung, 15.12.2017, Michael Ernst
"All you can read neboli pozvání k novému objevení Hrabala. Také skvělý nápad, jak uctít spisovatele: napsat operu. Ne však na básníkův text, ale podle jeho života a díla. Jak skvěle to může fungovat, dokázal nyní...Miloš Orson Štědroň se svou komorní operou Don Hrabal".  

Recenze na operu Don Hrabal na Opera+, 16. 12. 2018, Olga Janáčková
"Don Hrabal mne zaujal jako dílo i jako inscenace."


Recenze
na operu Don Hrabal v Hospodářských novinách, 15. 12. 2018 Boris Klepal

"Bohumila Hrabala jsem četl od dětství a stále se k němu vracím"
Rozhovor s Orsonem na Opera + z 14. 12. 2017

Miloš Orson Štědroň: "Důležitý je pro mě příběh".
Pořad Vizitka na Českém rozhlase 3 - Vltava ze 4. 12. 2017 - 
hodinový rozhovor Orsona a Dity Hradecké, s hudebními ukázkami


Hra MIKVE v Budapešti 
Veleúspěšná hra izraelské autorky Hadar Galron v režii Michala Dočekala s živou hudbou Orsona byla po 10 letech na programu Národního divadla v Praze derniérována v červnu 2018. Tato inscenace (na scéně 8 hereček a 1 violoncellistka) se od 8.10.2010 hraje také v divadle Peszti Színházs v Budapešti, kde je stále na repertoáru!
image/jpeg
Foto ND Praha