novinky

Nejlepší česká hra a inscenace roku 2014  - VELVET HAVEL 
Orsonovo hudebně-divadelní představení VELVET HAVEL oceněné Cenou divadelní kritiky 2014 v 5 kategoriích (nejlepší česká hra, nejlepší inscenace, nejlepší hudba, nejlepší ženský a mužský herecký výkon) sklízí úspěchy v domácím Divadle Na zábradlí i na divadelních festivalech! 
V roli Václava Havla Miloslav König. Režie Jan Frič. Živá hudba na scéně.
Na repertoáru Divadla Na zábradlí
image/jpeg
Petr Jeništa jako Miloš Havel, Miloslav König jako Václav Havel. Foto KIVA

Cyklus KOUZLA pro smíšený sbor
Dne 5. 6. 2016 na Českém rozhlase 3 - Vltava od 20.00 záznam koncertu Kühnova smíšeného sboru z listopadu 2015, kde zazněla premiéra Orsonovy skladby Kouzla na texty Ivana Blatného. Součástí pořadu je i rozhovor s Orsonem.

KRÁSNÉ PSACÍ STROJE!

Od 19. 2. 2016 je na repertoáru Divadla Na zábradlí  další Orsonovo autorského hudebně-divadelního představení Krásné psací stroje!  Režie Jiří Havelka. Na scéně opět živá hudba a dále pánové Zábrana, Hrabal, Škvorecký a Kolář.
image/jpeg
Foto Kiva, grafik Pavel Lukáš

Čihonra podle Arthura Schnitzlera: Duše - krajina širá v režii Radovana Lipuse s Orsonovou hudbou na programu Městského divadla v Pardubicích. Na scéně živá hudba - 2 violoncellistky!

Činohra MIKVE v režii Michala Dočekala s živou hudbou Orsona stále na programu Národního divadla v Praze. Představení v roce 2015 na programu ND/Stavovského divadla. Inscenace oslavila v únoru 2015 již 100. reprízu. Na scéně vystupuje devět žen: 8 hereček a 1 violoncellistka! Tato inscenace s Orsonovou hudbou se od 8.10.2010 hraje také v divadle Peszti Színházs v Budapešti. Stále na repertoáru.